Tudtad, hogy a szájsebészet amúgy fájdalommentes?
Akárcsak a fogorvos – hiszen minden fogászati kezelés helyi érzéstelenítéssel történik. Minimális fájdalmat csak akkor érezhetünk, ha nem vagyunk kellően elővigyázatosak és előrehaladott gyulladással fordulunk csak fogorvoshoz. Érdemes tehát rendszeresen eljárni fogászati ellenőrzésekre, így a fájdalom teljes mértékben elkerülhetővé válik mind a fogorvosi rendelőben, mind pedig a szájsebészeten.
Csak akkor húznak fogat, ha nagyon muszáj
A jó fogorvosok minden esetben a fogak megmentésére törekszenek, így ha tehetik, fogmegmentő kezeléseket alkalmaznak és csak akkor döntenek a foghúzás mellett, ha már nincs más lehetőség. Ha tehát azt mondja a fogorvosod, hogy a veszettül fájó fogadat nem kihúzni, hanem csak betömni, vagy esetleg gyökérkezelni kell, akkor hallgass rá, hiszen a foghiány nem megoldás, a fogpótlás pedig sokkal tovább tart és több pénzbe is fáj.
Többféle fogeltávolítási módszer
Ha a kihúzandó fog nem bonyolultan helyezkedik el a szádban, például egy egyszerű első fogról van szó, amit egyszerűen meg tud fogni a fogorvos, akkor csak egy egyszerű foghúzásra kell számítanod.
Ha az eltávolítandó fog több gyökerű, akkor a fogorvos egy gyémánt fúró segítségével választja szét a gyökereket és távolítja el azokat.
Műtéti fogeltávolításra – amelytől a legtöbben rettegnek – csakis akkor van szükség, ha a fogak anatómiailag bonyolultan helyezkednek el, vagy ha például baleset következtében letörnek és fogóval már nem lehet megfogni őket.
Ha még keresed a megfelelő szájsebészt, akkor ajánljuk figyelmedbe a Móricz Dental fogászatát, akiknek a szájsebészeti áraikról itt tudsz tájékozódni.