No.1. Ne tedd túl közel más elektronikai eszközökhöz!
Ha ugyanis más elektronikai (és főleg vezeték nélküli) készülék közelében helyezed el a routert, akkor azok sokat ronthatnak a jel erősségén.
No.2. Helyezd a routert központi helyre!
Az antennáinak köszönhetően a router körkörösen sugározza a jelet, így érdemes viszonylag központi helyre helyeznünk azt, nem pedig egy sarokba a legtávolabbi szobában.
No.3. Legyen a router magasan és szabadon!
Figyelj rá, hogy ha normális wifi jelet szeretnél, akkor ne az asztal alá pakold a routered és ne is takard le egy terítővel, vagy pakolj rá könyveket!
Tipp: Ha szeretnél biztosra menni és kideríteni, hogy pontosan hol van a lakásodban a legideálisabb hely a router számára, akkor kutakodj kicsit az alkalmazások közt! Garantáltan találsz olyat, amit arra találtak ki, hogy ezt bemérje és megmutassa Neked!
No.4. Játék az antennákkal
Ha minden más veszett, akkor próbálkozhatsz azzal is, hogy a routerdobozon lévő antennákat mozgatod. Ha az egyiket felfelé, a másikat pedig merőlegesen oldalra irányítod, akkor segíted a jelek hatékonyabb továbbítását.
No.5. Jelerősítő készülékek
Mára már szinten minden elektronikai üzletben találhatunk a wifi-jel erősítését elősegítő készülékeket, így ha minden más ötlet kudarcot vallott, erre a mentsvárra akkor is támaszkodhatunk. Sőt, már alapvetően vásárolhatsz olyan csomagot is egyes szolgáltatóknál, amelyek több készüléket és jelerősítőt is biztosítanak.
Tudtad?
A jelerősítők bizonyos példányai (az USB csatlakozóval ellátottak) akkor is segítségedre lehetnek, ha a laptopod vagy számítógéped integrált vevőegysége tönkrement.