Rendszer az étkezésben
Ha némi rendszert viszel az étkezéseidbe, az nem csak az egészséges életmódhoz vezet közelebb, de fogaid egészségének megőrzéséhez is. Ha például nem nasizol a főétkezések közt, hanem a megkívánt finomságokat azok desszert részeként fogyasztod el, akkor a szád pH értékének van ideje normalizálódni és nem teremtesz folyamatosan savas környezetet a fogaid számára. Ugyanezen okból érdemes óvatosan fogyasztanod a szénsavas üdítőket és a citrusos italok, ugyanis ezek is a száj magasabb savtartalmát idézi elő, ami nagyobb teret enged fogaid károsodásának.
Fogmosás okosan
A fentebb írtakhoz kapcsolódva az egyes étkezések után érdemes legalább fél órát várnod a fogmosással hogy szád pH értéke normalizálódhasson. Ha ugyanis addig mosol fogat, míg szádban munkálkodnak az élelmiszer lebontásához szükséges anyagok, könnyedén roncsolhatod fogaidat és többet árthatsz a fogmosással, mint segítesz. Ugyanezen okból érdemes figyelned arra is, hogy ne dörzsöld erősen a fogaid és ne válassz túl durva sörtéjű fogkefét a fogmosáshoz. Sokkal többet érsz egy puha sörtéjű fogkefével történű óvatos, de alapos fogmosással.
A fogorvoshoz járás rendszeresítése
Fogorvoshoz járni talán nem a legnagyobb élmény senki számára, azonban ha rendszeresen eljárunk ellenőrzésekre és konzultációkra, könnyedén megelőzhetjük, hogy komolyabb problémával is fel kelljen keresnünk egy-egy fogászati rendelőt. Így például idejében kiszűrhető a fogszuvasodás és rendszeresen áteshetünk fogkőleszedésen is. Ha attól tartanál, hogy ez egy igencsak költséges befektetés lenne, hallgass az ész érvekre: sokkal kevesebbe kerülnek a rendszeres konzultációk és a kisebb beavatkozások, mint ha egy lyukas fog miatt nagyobb fogmegtartó kezeléseken kéne átesned, vagy fogászati implantátumot beültettetned. Ha erről Te magad is szeretnél meggyőződni, nézz szét a Móricz Dental oldalán és tájékozódj a fogászati árakról Budapesten – náluk ráadásul biztos kezekben tudhatod fogaid és garantáltan a legjobb ellátásban részesülsz!